TKS Dance & Dance Toruń TKS Dance & Dance Toruń TKS Dance & Dance Toruń
TKS Dance & Dance Toruń TKS Dance & Dance Toruń TKS Dance & Dance Toruń
TKS Dance & Dance Toruń TKS Dance & Dance Toruń TKS Dance & Dance Toruń
wtorek, 23 października 2018 r. 296 dzień roku
Szukaj nas na: Facebook

Włodzimierz Wawro
Wyszukiwarka
Newsletter
Chcesz być na bieżąco ze zmianami w serwisie?
Zapisz się do darmowego newslettera. W każdej chwili możesz z niego zrezygnować.
Trenerzy
Katarzyna i Łukasz Grzęscy
Środa, 20 października 2010 (10:05:38) - data aktualizacji: Środa, 02 lutego 2011 (21:53:31)
Niniejsza podstrona witryny internetowej TKS Dance & Dance jest poświęcona przybliżeniu sylwetek Katarzyny i Łukasza Grzęskich - trenerów w toruńskim Klubie Tańca Sportowego.


Katarzyna Grzęska

Dance & Dance Toruń - Katarzyna GrzęskaPani Katarzyna swoją przygodę z tańcem rozpoczęła wieku 8 lat, a pierwsze taneczne kroki stawiała w dzieciecym klubie tanecznym STARÓWKA w Warszawie. Pod okiem prof. Witolda Malinowskiego i Henryka Dzierzbickiego stworzona została formacja taneczna Starówka, z którą to zdobyła złoty i srebrny Aplauz podczas międzynarodowego przeglądu zespołów w Koninie. Jako ciekawostkę dodam, iż "Starówka" była pierwszym w Polsce zespołem dziecięcym tańca towarzyskiego, biorącym udział w konkursach par tanecznych i w festiwalach zespołów dziecięcych tańca towarzyskiego.

Następnie wraz ze swoim partnerem Dariuszem Kacprzakiem reprezentowała klub RYTM Warszawa. Szkoleni przez zawodową parę taneczną Monikę i Waldemara Sakowskich odnosili liczne sukcesy na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich imprezach. Byli Mistrzami Polski Młodzików w tańcach standardowych i latynoameykańskich, zwycięzcami OTTT "500 tańczących dzieci". Zostali również zakwalifikowani do polskiej młodzieżowej kadry tanecznej.

Kolejnym tanecznym partnerem, z którym dwukrotnie zdobyła v-ce mistrzostwo Polski par młodzieżowych w stylu latynoamerykańskim oraz 9 miejsce podczas Mistrzostw Świata Młodzieży stylu latynoamerykańskim (Arhus - Dania), był Tomasz Dorosz. Wraz z Tomaszem była m.in. finalistką Międzynarodowego Festiwalu Tanecznego Copenhaga Open, półfinalistką Otwartych Mistrzostw Niemiec - German Open Championships. Razem z partnerem była również reprezentantką Polski na największym międzynarodowym turnieju tańca w Blackpool w Anglii. Po raz drugi zakwalifikowała się do tanecznej kadry Polski par młodzieżowych.

Kolejnym partnerem tanecznym, wraz z którym reprezentowała Stołeczny Klub Taneczny Syrena, był jej obecny mąż Łukasz Grzęski, z którym obecnie są konsultantami Tanecznego Klubu Sportowego Dance & Dance.

Pani Katarzyna jest obecnie v-ce prezesem Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz sędzią Polskiego Towarzystwa Tanecznego i Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego.


Łukasz Grzęski

Grzęski Łukasz - Dance&Dance ToruńPan Łukasz swoją karierę taneczną rozpoczął w wieku lat 6 przystępując do Zespołu Pieśni i Tańca Warmia w Olsztynie.

Po dwóch latach tańca ludowego rodzice zapisali go do Klubu Tańca Towarzyskiego Rock, gdzie pod okiem Renaty Nowak została stworzona formacja taneczna ROCK Olsztyn, z którą wywalczył Złoty Aplauz  na Międzynarodowym Przeglądzie Form Tanecznych w Koninie.

Jego partnerką taneczną była Justyna Kozińska, z którą zdobywał najwyższe laury rywalizując na wielu ogólnopolskich turniejach tańca.

Po kilku latach tańca w klubie Rock przyszedł czas na zmianę klubu, a także partnerki. Wraz z Ewą Matuszewską zostali tancerzami jednego z najbardziej znanych klubów tanecznych w Polsce - klubu Miraż. Szkoleni przez Manfreda i Katię Kober oraz przez wielokrotnego mistrza Polski Andrzeja Łozowskiego, zdobyli tytuł V-ce Mistrzów Polski w kategorii młodzieżowej na turnieju w Warszawie.

Reprezentowali również Polskę na Międzynarodowym Turnieju Tańca - Copenhagen Open, gdzie zakwalifikowali się do finału.

Kolejną partnerką Łukasza Grzęskiego była Bożena Łęczycka, wraz z którą zdobył tytuł Mistrza Polski kategorii Młodzieżowej zarówno w tańcach latynoamerykańskich, jak i standardowych. Mistrzostwa te odbyły się we Wrocławiu.

Z uwagi na wyniki Mistrzostw Polski oraz na sukcesy odnoszone na wielu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych zostali zakwalifikowani do kadry młodzieżowej, do której należały 4 najlepsze Polskie pary i tym samym mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach dla najlepszych par Europy, które corocznie odbywało się w Hamburgu.

Reprezentowali również Polskę na Otwartych Mistrzostwach Niemiec - German Open Championship, gdzie znaleźli się w gronie 24 najlepszych par.

Po zakończeniu tańca z Bożeną Łęczycką, Łukasz Grzęski miał roczną przerwę w treningach. Potem postanowił wrócić na parkiet, ale z inną partnerką i w innym mieście. Postanowił przenieść się do Warszawy i tam kontynuować swoją przygodę z tańcem reprezentując stołeczny klub tańca Syrena wraz z Katarzyną Liberacką obecnie Grzęską.
Autor dokumentu: Administrator
Cofnij Drukuj